صدای بهار

پرسش و پاسخ زنده

طرح پرسش و پاسخ زنده با هدف پاسخگویی به سوالات مذهبی و با رویكرد بهره‌گیری از روشهای جدید و ارزان قیمت طراحی و پیاده سازی شده است در این طرح از نرم افزار ارتباط شیعی استفاده شده که از یک سو ارتباط شیعیان با دفاتر مراجع عظام تقلید و برای دریافت پاسخ زنده سوالات شرعی و اعتقادی را برقرار می کند، و از سوی دیگر امکان ارتباط زنده گفتاری با کارشناسان علوم اسلامی را نیز فراهم کرده است. کاربران اینترنتی می توانند با دریافت نسخه جدید نرم افزار فوق سوالات اعتقادی و مشاوره ای خود را با کارشناسان مطرح کنند و پاسخ را بشنوند. این برنامه با همکاری ستاد پاسخگویی به مسایل مستحدثه دینی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم اجراء می شود

ضرورت پرسش و پاسخ زنده:

جَوَلان فكری نسل جوان و به تبع آن طرح سوالات مختلف در زمینه‌های اعتقادی، اجتماعی، اخلاقی و سیاسی كه بعضاً با القاء شبهات تشدید می‌شود، روشی را برای پاسخگویی می‌طلبد كه در عین اتقان، توأم با سهولت دسترسی به اساتید و سرعت در یافتن پاسخ باشد. طرح پرسش و پاسخ زنده از طریق اینترنت با هدف پاسخگویی به سوالات مذهبی و با رویكرد بهره‌گیری از روشهای جدید و ارزان قیمت طراحی و پیاده‌سازی شد كه در جهت ابداع روشهای پاسخگویی با امكان حذف بعد مسافت، ارتباط كم هزینه و دسترسی آسان به استاد، از امكانات اینترنتی استفاده می‌شود. نرم‌افزار موجود (كه توسط صدای بهار آماده شده) دارای دو بخش Client و Server است که در ایران طراحی و پیاده‌سازی شده و قابلیتهای آن عبارت است از : انتقال گفتار و نوشتار به صورت زنده نوشتن عبارات فارسی مستقل از نوع ویندوز منوهای فارسی امكان انتقال فایل

اهداف:

طرح پرسش و پاسخ زنده با هدف پاسخگویی به سوالات مذهبی و با رویكرد بهره‌گیری از روشهای جدید و ارزان قیمت طراحی و پیاده سازی شده و برخی از اهداف آن به شرح زیر است:

حذف بعد مسافت:

بهره‌گیری از این نرم‌افزار فواصل جغرافیایی بین پرسشگر و پاسخگو را حذف می‌نماید به طوری كه عملا تفاوتی بین پرسشگر و پاسخگویی كه در یك شهر قرار دارند یا در دو قاره ساكن هستند وجود ندارد.

ارتباط كم هزینه:

گسترش اینترنت و ارزان قیمت بودن ارتباط اینترنتی در شهرهای مختلف كشور، از مشوقات اجرای این طرح است.

دسترسی آسان پرسشگر به پاسخگو:

با استفاده از این نرم‌افزار، لزومی بر استقرار پرسشگر یا پاسخگو در مكان خاصی نیست و اساتید می‌توانند در زمانهای مختلف، در شهرهای متفاوت قرار داشته باشند و به سوالات پرسشگرها پاسخ گویند.

تكیه بر دانش فنی داخل كشور:

ساخت این نرم‌افزار به صورت Client - Server و انتقال صوت در آن به شكل زنده (Real - time) و مبتنی بر دانش فنی داخل كشور است.

رهایی از مشكلات فرهنگی نرم‌افزارهای رایگان:

استفاده از نرم‌افزارهای رایگان خارجی علاوه بر عدم پایداری در مدت سرویس‌دهی و عدم دسترسی برای مدیریت سِرور، توام با پذیرش Banner های تبلیغاتی آنهاست كه در اكثر موارد تطابق فرهنگی وجود ندارد.

امنیت اطلاعات:

به دلیل ابتناء نرم‌افزار بر دانش فنی داخلی، از یك طرف الگوریتمهای كد نمودن اطلاعات در داخل كشور طراحی شده و از سوی دیگر با قرار گرفتن سِرور در داخل كشور، اطلاعات در شبكه داخلی كشور تبادل می‌شود كه امنیت اطلاعات را بدنبال دارد.

info@BaharSound.com